Zmieniliśmy się dla Ciebie...

Ponad 60 lat doświadczenia.

Nurkuj z Nami już teraz!

Partnerstwo IDA w Polsce

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na wodzie!

Aktualności

Berlin Komora DLRG Berlin

Bardzo długo ustalaliśmy termin wyjazdu z uwagi na to, że lekko starszym stale brakuje wolnego czasu do własnej dyspozycji:  praca zawodowa, społeczna oraz zajęcia przy wnukach i wnuczkach itd… 

Sprawy organizacyjne związane z wyjazdem przejęli w swoje ręce Aleksander Kaczmarek oraz Tomasz Stróżyk, zamówili miejsca hotelowe oraz termin i czas  ekspozycji sprężeń w komorze. Pobyt w Berlinie ustalono od 22-24.03.br. Tradycyjnie nasze minione obozy i wyjazdy nurkowe odbywały się w towarzystwie rodzinnym i tym razem Marek oraz Wojciech zabrali sympatyczne małżonki Grażynkę oraz Iwonkę.

Cała wyprawa liczyła 12 osób, w tym 10 osób przygotowanych do sprężeń na głębokość 50m. Przewozem do Berlina całej ferajny podjął się WŁodasie, Wojciech oraz Bogdan ale jak zwykle zło kusi i rujnuje ustalone plany! Z ekspozycji sprężeń odpadły nam nieoczekiwanie dwie osoby: Bogdan znalazł się w szpitalu (spokojnie… jest już na nogach) zaś Macieja zatrzymała praca zawodowa.

Pozostała grupa spotkała się w Berlinie - około godz. 13:00 w centrum handlowym A10 na rogatkach Berlina, następnie udaliśmy się hotelu "Am Borsigturm".  Po zakwaterowaniu i załatwieniu spraw meldunkowych udaliśmy się do obiektu DLRG mieszczącego się przy Am Pichelsses 20/21 Berlin-Wilhelmstadt.

Może ktoś  zapytać dlaczego prawie każdego roku poddajemy się w komorze badaniom psychologiczno – wydolnościowym, ano dlatego, że metryki nasze lekko pożółkły :)

Na szczęście okazało się, że wszyscy podczas ekspozycji sprężeniowej, na głębokość 50 m wykazali się pełną sprawnością fizyczną oraz umysłową, nikt nie wskazywał na zaburzenia związane z dużą głębokością,   wykonując ćwiczenia i drobne prace podwodne. Czas pobytu na dnie wynosił 14 minut, dekompresja prowadzona zgodnie z przyjętym schematem przebiegła bez zakłóceń. Również  przeprowadzone dwukrotnie po nurkowaniu  testy neurologiczne zakończyły się pozytywnie . Tym samym, jesteśmy sprawdzeni i gotowi do nowego sezonu nurkowego.       

Po treningu w komorze, około 21:00 odwiedziliśmy w Berlinie na starej części Tegel, świetną gospodę  Hax'nhaus  w której raczyliśmy się fantastycznym niemieckim jadłem i napitkiem. Jednak prym  wiodły golonki, smakowały wyśmienicie!

W trakcie naszego wyjazdu dopisała nam pogoda oraz nasze miłe wzajemne towarzystwo. Do Poznania wróciliśmy około godz. 16:00, zdrowi i pełni entuzjazmu.  

W sprężaniach uczestniczyli:  Ryszczyński Stefan, Marcin, Lewandowicz Włodzimierz, Konieczka Marek, Stróżyk Tomasz, Foksowicz Wojciech, Kaczmarek Aleksander oraz Andrzej Ratajczak.

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w zakładce galeria oraz filmu jaki przygotował Wojtek Foksowicz. Znajdziecie go w zakładce filmy

 

Z nurkowymi pozdrowieniami

Andrzej Ratajczak