Zmieniliśmy się dla Ciebie...

Ponad 60 lat doświadczenia.

Nurkuj z Nami już teraz!

Partnerstwo IDA w Polsce

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na wodzie!

Aktualności

Coś dla młodzieży, ich rodziców i nie tylko ...

Za nami kolejny pracowity, nurkowy weekend. Ten został w pełni poświęcony dzieciom, młodzieży i oczywiście ich rodzicom, którzy tym razem tylko śledzili postępy swoich pociech.

Z przyjemnością informujemy, że kolejna osoba dołączyła do braci nurkowej.

Tym razem jest to 10-letnia Nel, która z powodzeniem ukończyła kurs Flipper 2.

Serdecznie jej gratulujemy!!!

Nel połączyła swoją pasję i swoje zainteresowanie przyrodą z nurkowaniem. Cieszy nas, że jest jeszcze młodzież, która zamiast spędzać czas przed komputerem i konsolą, wybiera kontakt z naturą i sportem. Jeszcze raz gorące gratulacje zwłaszcza, że Nel już w lipcu rozpoczyna kurs na kolejny stopień tym razem - Junior Open Water Diver.

Przypominamy, że Klub Delfin ma świetną ofertę przygotowaną specjalnie dla dzieci i młodzieży. Nasze propozycje dla Waszych pociech to:

"Młodzieżowy płetwonurek Flipper 2

Wymagania: Ukończony 8 rok życia. Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nurkowania ważne 1 rok. Oświadczenie zgody rodziców / prawnego opiekuna.

Szkolenie: Szkolenie teoretyczne, praktyczne zgodne z aktualnym programem szkolenia IDA.

Uprawnienia: Szkolenie i zdany egzamin uprawniają do nurkowania w aparacie nurkowym w basenie albo na otwartym akwenie do maksymalnej głębokości 5 metrów. Nurkowania w towarzystwie osoby pełnoletniej, która posiada przynajmniej stopień IDA/CMAS***.

IDA Junior Open Water Diver (JOWD)

Wymagania: minimalny wiek 10 lat (w przypadku nieletnich wymagana jest zgoda opiekunów prawnych), oświadczenie własne o stanie zdrowia (w przypadku małoletnich wymagany jest podpis opiekuna prawnego). Rozmowa z Instruktorem nurkowania, który oceni możliwości przeprowadzenia kursu.

Szkolenie: szkolenie teoretyczne, praktyczne zgodne z aktualnym programem szkolenia IDA.

Uprawnienia: zaliczenie kursu uprawnia do nurkowań prowadzonych przez nurków P***, asystentów lub instruktorów nurkowania na sprężonym powietrzu w wodach otwartych (na całym świecie) do maksymalnej głębokości 10 m

IDA Open Water Diver (OWD)

Wymagania: minimalny wiek 14 lat (w przypadku nieletnich wymagana jest zgoda opiekunów prawnych), oświadczenie własne o stanie zdrowia (w przypadku małoletnich wymagany jest podpis opiekuna prawnego).

Szkolenie: szkolenie teoretyczne, praktyczne zgodne z aktualnym programem szkolenia IDA.

Uprawnienia: Pomyślne ukończenie kursu upoważnia do nurkowań prowadzonych przez innego nurka (min. IDA ** lub równoważny) na sprężonym powietrzu (DTG) w wodach otwartych do maksymalnej głębokości 18 m oraz do udziału w dalszych kursach nurkowych i kursach specjalnych.

Także Drogi Rodzicu, Babciu lub Dziadku, nie czekaj na „cud”, weź sprawy w swoje ręce, przyprowadź swoją pociechę do Delfina i daj mu szansę na rozpoczęcie nowej przygody!

Nurkowania rozpoczęte w okresie dzieciństwa zazwyczaj są kontynuowane i trwają latami. Budują w naszych dzieciach poczucie obowiązku, dyscyplinę, odpowiedzialność za siebie i zespół, z którym wchodzą pod wodę, pewność siebie oraz propagują zdrowy tryb życia.

Poprzez regularne nurkowanie młodzież nabywa naturalną odporność na grypy i inne przeziębieniowe paskudztwa. Ponadto u osób, które regularnie uprawiają nurkowanie zmniejsza się ciśnienie tętnicze, poprawia krążenie krwi i podnosi poziom witaminy "D". Przebywanie pod wodą odciąża też kręgosłup i redukuje stres.

 Więcej informacja nt. prowadzonych szkoleń znajdziecie na naszej stronie internetowej, kontaktując się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez Messengera.

Do zobaczenia pod wodą! :)


Odwiedźcie nas na naszym Fanpage na FB :)

https://www.facebook.com/delfinpoznan/