Zmieniliśmy się dla Ciebie...

Ponad 60 lat doświadczenia.

Nurkuj z Nami już teraz!

Partnerstwo IDA w Polsce

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na wodzie!

Aktualności

28. Gwiazdorek 2021 roku

26 grudnia każdego roku ta cykliczna impreza organizowana jest od 1994 roku przez Poznański Klub Płetwonurków LOK DELFIN w Kiekrzu, który dysponuje komfortowym zapleczem: ogrzewane pomieszczenia, zaplecze sprzętowe oraz ciepły poczęstunek, jest też doskonały dostęp do wody niekiedy zamarzniętego jeziora. Na to tradycyjne spotkanie zapraszamy gości i kluby, centra nurkowe, które mają ochotę na wspólne spędzenie czasu i zamoczenia się lub nurkowanie w lodowatej wodzie. Tym spotkaniem zamykamy obecny sezon nurkowy a jednocześnie jest to dzień otwarcia nowego sezonu nurkowego.

W tym roku temperatura powietrza wynosiła – 11C, był piękny słoneczny dzień, zaś powierzchnia jeziora była zamarznięta a grubość tafli miała 5 cm. Spotkaliśmy się o godzinie 11:00 w bazie klubu, gdzie gospodarze spotkania Stefan Ryszczyński i Andrzej Ratajczak przywitali gości i zadbali o serwowanie ciepłych posiłków i napojów. Nieobecny na spotkaniu prezes Klubu Jacek Nowak zaopatrzył spiżarnię i lodówkę klubową w smakołyki począwszy od kiełbasy, szynki po sernik, makowiec, kawę, herbatę itd. Jadła nam nie zabrakło i moglibyśmy przetrwać do Nowego Roku 2022, gdyż kolega Antek Urbaniak z PTTK Akwanauta obdarował nas dwoma platerami wyrobów garmażeryjnych zaś SZKIELET przytaszczył własne wyroby płatów śledziowych.

Grupa uczestników reprezentowała Klub Delfin, PTTK Akwanauta oraz Centrum Nautika w osobie Beaty Janickiej z mężem. Przybył też były członek naszego klubu kolega Sławek Rozwadowski.

Uczestnicy pobrali sprzęt roboczy do skruszenia tafli lodowej udostępniając wejście do wody.  Gospodarze byli bardzo zdziwieni, że nikt z przybyłych płetwonurków nie przygotowywał ani nie pobierał sprzętu nurkowego. Uczestnicy stwierdzili, że tym razem wejdą do wody w strojach kąpielowych bez sprzętu nurkowego, którego zakładanie i zdejmowanie zabiera bardzo dużo czasu. To był ich wybór.

Bywało, że pogoda płatała nam figla, ale nigdy nie odstraszała uczestników przed nurkowaniem pod lodem, jak to miało miejsce w tym roku, no, cóż lata mijają i upodobania też się zmieniają!

Spotkanie było bardzo udane i zakończyło się około godziny 15.00, pożegnaliśmy się życząc sobie pomyślności w Nowym Roku!

 

Skomentował: Andrzej Ratajczak